Schliessen
Schliessen

S Hausengel som začala spolupracovať koncom roka 2023 a som veľmi spokojná

Soňa Lakatosova, Bratislava

Vždy som chcela pracovať v oblasti pomoci ľuďom. Najprv som sa na Slovensku vypracovala na pozíciu sanitára. V tom období som zistila, že práca so seniormi ma baví a preto som sa chcela stať opatrovateľkou v Nemecku. Tak som začala hľadať vhodnú agentúru cez sociálne siete. Na Faceboku som našla agentúru Hausengel. Napísala som im a spravili sme spolu pohovor a následne mi  začali hľadať moju prvú zákazku. Následne mi našli vyhovujúcu zákazku. Najprv mi vysvetlili, aká je to ponuka a aký je tam stav pacienta. 

Na spolupráci s Hausengel si cením to, že sú korektný voči mne a vždy, keď zavolám a poviem, že by som chcela ísť na zákazku, tak sú ochotný a ponúknu mi čo najlepšiu rodinu, ktorá by mne vyhovovala a v ktorej by som bola spokojná. Povieme si aký je stav pacienta a ďalšie podrobnosti a na základe toho sa sama rozhodnem, či vezmem zákazku. Ak mám nejaký problém sú mi k dispozícii. Zatiaľ s Hausengel mám také skúsenosti, že komunukácia a podmienky sú omnoho jednoduchšie, ako som mala predtým v iných agenúrach. Na koordinátorov sa samozrejme môžem obrátiť aj počas zákazky. Čo sa týka mojej nemčiny, neovládam ju síce na výbornej úrovni, ale Hausengel mi vždy pomôže, keď niečomu nerozumiem a tiež to odkomunikuje s rodinou. Viem sa na koordinátorku obrátiť aj ak sa napríklad chcem len vyrozprávať alebo niečo prediskutovať. Aj s otázkami ohľadne mojich faktúr alebo mojej živnosti. 

Čo mi robí radosť pri práci so seniormi je, že mám pocit nápomocnosti lebo viem,že pomôžem rodinám a aj seniorom zlepšiť ich deň a dokázať ich niečim zamestnať, aby sa necítili sami. Najdôležitejšia je komunikácia a trávenie času s opatrovanou osobou, aby sme si vytvorili čo najlepši vzťah a ja sa potom na zákazke tiež cítim lepšie. Snažím sa zdokonalovať svoju nemčinu a snažím sa čo najviac rozprávať s opatrovanou osobou a keď niečomu nerozumiem vyhľadám si to v prekladači. Veľmi mi pomáha aj pozeranie TV. Každou zákazkou sa zdokonaľujem a snažím sa dostať svoju nemčinu, čo na najlepšiu úroveň. 

Zhrnula by som to tak, že kto ma záujem pracovať v Nemecku ako opatrovateľ, mal by vyskúšať určite Hausengel. S agentúrou a koordinatormi som nadmieru spokojná a odporúčam ju aj mojím známym. Ešte by som chcela dodať, že Hausengel ponúka aj rôzne výhody. Napriklad rôzne školenia, výherné súťaže a benefity. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

S agentúrou Hausengel spolupracujem od decembra 2022 a som s ňou veľmi spokojný

Slavomír Lozinčák, Veľké Kapušany
Po skončení štúdia som 2 roky pracovala ako kuchárka v Nemecku a potom 8 rokov na železničnej stanici v Nemecku. Pracoval som v rôznych oblastiach, ale vždy som chcel pomáhať ľuďom. Urobil som si opatrovateľský kurz a začala som si hľadať prácu v tomto odvetví.

O agentúre Hausengel som sa dozvedel prostredníctvom internetového portálu Profesia. S agentúrou Hausengel spolupracujem od roku 2022, čo je síce ešte krátka doba, ale musím povedať, že som s ňou veľmi spokojný. Som veľmi rád, že som sa prihlásil práve do tejto serióznej agentúry. Koordinátorka sa so mnou rozprávala po slovensky, čo ma veľmi potešilo a hneď so mnou spravila registráciu. V krátkom čase sme uzavreli všetky zmluvy elektronicky. Hoci som nemal veľa skúseností so starostlivosťou o klientov, koordinátorka mi hneď našla na opatrovanie jednoduchšieho klienta.

S Hausengel spolupracujem od Apríla 2016 a som veľmi spokojný

Martin Marčišovský
Po ukončení strednej školy som pracoval ako čašník, keďže som vyučený na SOU v odbore čašník a tiež mám ukončené nadstavbové štúdium cestovný ruch. Práca v gastronómii ma nenapĺňala, preto som chcel zmeniť povolanie a začal som pracovať ako realitný maklér. Táto práca bola časovo veľmi náročná a po uplynutí trojročnej kariéry som sa vydal ďalšou pracovnou cestou a vycestoval som do Nemecka, kde som pracoval v hydinovej fabrike. Po ukončení pracovného pomeru, z dôvodu nespokojnosti s finančným ohodnotením som sa opät vrátil na Slovensko a urobil si opatrovateľský kurz. Tu sa začala moja profesia opatrovateľa.

Práve som cez Hausengel prevzala moju prvú zákazku

Magdaléna Cvengrošová, Spišská Nová Ves
Práve som cez Hausengel prevzala moju prvú zákazku a rada by som sa s vami podelila o moje prvé dojmy. Do Nemecka som pricestovala v neskorých večerných hodinách. Z hlavnej vlakovej stanice vo Frankfurte ma vo vopred dohodnutom čase vyzdvihol objednaný taxík a zaviezol priamo do penziónu v Heskem. Penzión je dobre zorganizovaný, prehľadný a na veľmi dobrej úrovni. Je vidieť, že Hausengel má záujem o opatrovateľky, pretože majú bezplatne zabezpečený nocľah, stravu aj transfer.

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 200,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!