<
Schliessen
Schliessen

S Hausengel som začala spolupracovať koncom roka 2023 a som veľmi spokojná

Soňa Lakatosova, Bratislava

Vždy som chcela pracovať v oblasti pomoci ľuďom. Najprv som sa na Slovensku vypracovala na pozíciu sanitára. V tom období som zistila, že práca so seniormi ma baví a preto som sa chcela stať opatrovateľkou v Nemecku. Tak som začala hľadať vhodnú agentúru cez sociálne siete. Na Faceboku som našla agentúru Hausengel. Napísala som im a spravili sme spolu pohovor a následne mi  začali hľadať moju prvú zákazku. Následne mi našli vyhovujúcu zákazku. Najprv mi vysvetlili, aká je to ponuka a aký je tam stav pacienta. 

Na spolupráci s Hausengel si cením to, že sú korektný voči mne a vždy, keď zavolám a poviem, že by som chcela ísť na zákazku, tak sú ochotný a ponúknu mi čo najlepšiu rodinu, ktorá by mne vyhovovala a v ktorej by som bola spokojná. Povieme si aký je stav pacienta a ďalšie podrobnosti a na základe toho sa sama rozhodnem, či vezmem zákazku. Ak mám nejaký problém sú mi k dispozícii. Zatiaľ s Hausengel mám také skúsenosti, že komunukácia a podmienky sú omnoho jednoduchšie, ako som mala predtým v iných agenúrach. Na koordinátorov sa samozrejme môžem obrátiť aj počas zákazky. Čo sa týka mojej nemčiny, neovládam ju síce na výbornej úrovni, ale Hausengel mi vždy pomôže, keď niečomu nerozumiem a tiež to odkomunikuje s rodinou. Viem sa na koordinátorku obrátiť aj ak sa napríklad chcem len vyrozprávať alebo niečo prediskutovať. Aj s otázkami ohľadne mojich faktúr alebo mojej živnosti. 

Čo mi robí radosť pri práci so seniormi je, že mám pocit nápomocnosti lebo viem,že pomôžem rodinám a aj seniorom zlepšiť ich deň a dokázať ich niečim zamestnať, aby sa necítili sami. Najdôležitejšia je komunikácia a trávenie času s opatrovanou osobou, aby sme si vytvorili čo najlepši vzťah a ja sa potom na zákazke tiež cítim lepšie. Snažím sa zdokonalovať svoju nemčinu a snažím sa čo najviac rozprávať s opatrovanou osobou a keď niečomu nerozumiem vyhľadám si to v prekladači. Veľmi mi pomáha aj pozeranie TV. Každou zákazkou sa zdokonaľujem a snažím sa dostať svoju nemčinu, čo na najlepšiu úroveň. 

Zhrnula by som to tak, že kto ma záujem pracovať v Nemecku ako opatrovateľ, mal by vyskúšať určite Hausengel. S agentúrou a koordinatormi som nadmieru spokojná a odporúčam ju aj mojím známym. Ešte by som chcela dodať, že Hausengel ponúka aj rôzne výhody. Napriklad rôzne školenia, výherné súťaže a benefity. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Môj prvý kontakt a spolupráca s agentúrou Hausengel sa začala v roku 2023

Anna Švecová, Terchová
Ako opatrovateľka pracujem už 13 rokov. Do Nemecka cestujem s prepravnými spoločnosťami a raz v aute som počula, ako sa opatrovateľky rozprávali o agentúre Hausengel, že s ňou spolupracujú a že sú veľmi spokojné. Hneď po príchode domov som si túto spoločnosť Hausengel vyhľadala na internete, preštudovala som si ich stránku, prečítala referencie od opatrovateľov a pocitovo som bola presvedčená, že toto bude pre mňa tá správna agentúra. Teraz môžem s istotou povedať, že ma moje pocity nesklamali a rozhodla som sa správne.

S agentúrou Hausengel spolupracujem od decembra 2022 a som s ňou veľmi spokojný

Slavomír Lozinčák, Veľké Kapušany
Po skončení štúdia som 2 roky pracovala ako kuchárka v Nemecku a potom 8 rokov na železničnej stanici v Nemecku. Pracoval som v rôznych oblastiach, ale vždy som chcel pomáhať ľuďom. Urobil som si opatrovateľský kurz a začala som si hľadať prácu v tomto odvetví.

O agentúre Hausengel som sa dozvedel prostredníctvom internetového portálu Profesia. S agentúrou Hausengel spolupracujem od roku 2022, čo je síce ešte krátka doba, ale musím povedať, že som s ňou veľmi spokojný. Som veľmi rád, že som sa prihlásil práve do tejto serióznej agentúry. Koordinátorka sa so mnou rozprávala po slovensky, čo ma veľmi potešilo a hneď so mnou spravila registráciu. V krátkom čase sme uzavreli všetky zmluvy elektronicky. Hoci som nemal veľa skúseností so starostlivosťou o klientov, koordinátorka mi hneď našla na opatrovanie jednoduchšieho klienta.

S Hausengel spolupracujem od Apríla 2016 a som veľmi spokojný

Martin Marčišovský
Po ukončení strednej školy som pracoval ako čašník, keďže som vyučený na SOU v odbore čašník a tiež mám ukončené nadstavbové štúdium cestovný ruch. Práca v gastronómii ma nenapĺňala, preto som chcel zmeniť povolanie a začal som pracovať ako realitný maklér. Táto práca bola časovo veľmi náročná a po uplynutí trojročnej kariéry som sa vydal ďalšou pracovnou cestou a vycestoval som do Nemecka, kde som pracoval v hydinovej fabrike. Po ukončení pracovného pomeru, z dôvodu nespokojnosti s finančným ohodnotením som sa opät vrátil na Slovensko a urobil si opatrovateľský kurz. Tu sa začala moja profesia opatrovateľa.

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 200,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!