Zabezpečenie sa do dôchodku

Každý z nás premýšľa o tom, ako sa finančne zabezpečiť na dôchodok. Položte si otázku: Kto sa o mňa postará lepšie ako ja sám? Existuje viac ako jeden spôsob, ako sa zabezpečiť na dôchodok. Ako samostatne zárobkovo činná osoba sa sama rozhodujete, ako sa pripravíte na odchod do dôchodku a v akom veku chcete odísť do dôchodku.

Zabezpečenie sa do dôchodku

Vo väčšine prípadov ľudia sporia prostredníctvom dobrovoľných alebo povinných príspevkov do systému sociálneho zabezpečenia. To však nie vždy stačí. Mnohí ľudia si myslia, že tieto príspevky sú úspory, z ktorých budú mať v dôchodku nárok na určitú sumu. Fondy 1. piliera však nie sú sporiace, preto by ste sa nemali spoliehať len na tento jeden finančný zdroj. Do druhého piliera môžete vstúpiť do 35 roka a do tretieho piliera v akomkoľvek veku. Okrem 2. a 3. piliera máte možnosť investovať do rôznych fondov aj prostredníctvom vlastných úspor. Výhodou, ale aj malou nevýhodou 2. a 3. piliera je, že nasporené peniaze dostanete až po dosiahnutí dôchodkového veku. V každom prípade je to skôr výhoda, pretože peniaze nemôžete vybrať skôr, a preto získavajú lepšie zhodnotenie. Dôchodkové správcovské spoločnosti na Slovensku už roky vyberajú poplatky, ale neinvestujú. Našťastie dnes existuje riešenie tohto problému - indexové fondy. V prípade vašej smrti budú prostriedky vyplatené osobám, ktoré ste uviedli, alebo v rámci dedičského konania, takže sa nemusíte starať o to, kam pôjdu vaše peniaze po vašej smrti na súkromnom sporiacom účte. Ako samostatne zárobkovo činná osoba v Nemecku sa samozrejme môžete prihlásiť do systému sociálneho zabezpečenia v Nemecku. Upozorňujeme však, že na to, aby ste mohli poberať nemecký dôchodok sa musíte zaregistrovať a platiť príspevky v Nemecku najmenej 5 rokov. V každom prípade by ste mali požiadať o radu odborníka v tejto oblasti. My Hausengel tím vám samozrejme vždy radi odpovieme na všetky vaše otázky a pomôžeme, kdekoľvek budeme môcť.

Možno zhrnúť, že odchod do dôchodku nemusí byť vždy spojený s finančnou záťažou.

Novinky
Najnovšie správy z
oblasti domácej opatery
Všetky novinky

Letná súťaž pre opatrovateľov

Hrajte s nami! Leto sa blíži. Špeciálne pre franšízantov - Hausengel sme pripravili ďalšiu súťaž. Všetci opatrovatelia, ktorí počas letného obdobia príjmu zákazku, môžu vyhrať peňažné ceny!

Všetkým…

Demencia: priebeh ochorenia

Veľká časť našich klientov, o ktorých sa starajú naši opatrovatelia z Hausengel, trpí práve demenciou. V našej Hausengel akadémii sa podrobne dozviete všetko o demencii a správnom spôsobe…

Veľkonočná súťaž je za nami!

Poznáme víťazov veľkonočnej súťaže Hausengel!

Naši franšízanti, ktorí boli od 6. do 11. apríla 2023 na zákazke v Nemecku, sa automaticky zapojili do našej veľkonočnej súťaže a získali šancu vyhrať…

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 100,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!