Uvoľnenie obmedzení pre cestujúcich do Nemecka

Podľa Inštitútu Roberta Kocha počet infekcií koronavírusu neustále klesá. Začiatkom mája boli opäť zrušené mnohé obmedzenia, ktoré boli zavedené v súvislosti s pandémiou. Na mnohých miestach bola zrušená povinnosť nosiť rúško (stále platí v leteckej doprave, vo verejnej doprave, v ordináciách lekárov, v nemocniciach, domovoch dôchodcov a opatrovateľských ústavoch a iných zariadeniach pre zraniteľné skupiny) a očkovací preukaz sa musí predkladať len v supermarketoch a lekárňach.

Nemecké ministerstvo zdravotníctva teraz urobilo ďalší krok a podpísalo nariadenie, ktorým sa menia a dopĺňajú pravidlá vstupu.

  • Od 1. júna už osoby vstupujúce do Nemecka, vrátane opatrovateľov seniorov, nepotrebujú doklad o tom, že boli očkované, prekonané alebo testované. (Výnimka: Vstup z oblasti s variantom vírusu. V tomto prípade naďalej platia prísne predpisy o registrácii, preukazovaní a karanténe).
  • Na preukázanie očkovania bude v budúcnosti stačiť očkovanie vakcínou uznanou WHO. (Sú to potom aj vakcíny ako Sinova, Sinopharm alebo Coronavac od čínskych výrobcov alebo Covaxin od indického výrobcu.)

Obmedzenia však budú zrušené len dočasne. Ministerstvo nevylučuje, že obmedzenia budú na jeseň obnovené. Vývoj situácie budeme pre vás pozorne sledovať a o všetkých relevantných zmenách vás budeme okamžite informovať.

Uvoľnenie obmedzení pre cestujúcich do Nemecka
Novinky
Najnovšie správy z
oblasti domácej opatery
Všetky novinky

Dotované kurzy nemčiny pre opatrovateľov

Spoločnosť Hausengel sa už roky zameriava na rozvoj kompetencií a zručností svojich franšízantov a ponúka im okrem iného bezplatné online kurzy  starostlivosti o seniorov. Pri práci v zahraničí sú…

Boli určení víťazi vianočnej súťaže pre opatrovateľov

Nastal čas! Poznáme víťazov vianočnej súťaže Hausengel!

Naši franšízanti, ktorí boli v období od 23. do 31. decembra 2022 na zákazke v Nemecku, sa zapojili do našej vianočnej súťaže Hausengel a preto…

Odborné poradenstvo pre opatrovateľov Hausengel

Franšízanti spoločnosti Hausengel môžu využiť odborné poradenstvo. Opatrovateľskú prácu vykonávajú ľudia s meniacimi skúsenosťami. Opatrovatelia pracujúci v Nemecku sa môžu počas svojho pôsobenia…

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 100,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!