Prečo je poistná ochrana taká dôležitá a práca na čierno sa neoplatí

Význam komplexného poistného krytia v oblasti domácej starostlivosti je nepopierateľný. Chráni nielen opatrovateľov, ale aj opatrované osoby v prípade nehôd alebo úrazov. Poistenie zodpovednosti za škodu kryje prípadné škody pri výkone činnosti a umožňuje tak opatrovateľskú prácu bez starostí, s dôrazom na seniorov.

V Hausengel dbáme na to, aby boli všetci naši pracovníci čo najlepšie poistení. Okrem komplexného nemeckého zdravotného poistenia a komerčného poistenia zodpovednosti za škodu na úrovni ambulantnej opatrovateľskej služby sú všetci Hausengel opatrovatelia členmi obchodného združenia pre zdravotnícke služby a sociálnu starostlivosť (BGW) a sú tak chránení úrazovým poistením. Vďaka tomu sa naši opatrovatelia môžu plne sústrediť na svoje úlohy bez toho, aby sa museli starať o byrokratické záležitosti alebo otázky poistenia.

Napriek tejto dôležitej záruke sa stále nájdu ľudia, ktorí vykonávajú nelegálnu prácu. Je však veľmi dôležité pochopiť, že práca načierno prináša opatrovateľom viac nevýhod ako výhod. Ako nedeklarovaný pracovník nie je vôbec poistený, čo môže v prípade úrazu viesť k značnej finančnej záťaži a v najhoršom prípade ohroziť existenciu opatrovateľa. Okrem toho neexistuje žiadne krytie v prípade choroby, čo prináša ďalší stres a neistotu.

Okrem toho je práca načierno spojená s vysokým právnym rizikom, keďže v prípade odhalenia hrozia vysoké pokuty a strata dobrej povesti. Psychickú záťaž ďalej zvyšuje riziko, že bude nahlásená polícii.

Neohlásená práca vedie aj k nejasným zmluvám a predpisom o pracovnom čase, čo uľahčuje zneužívanie opatrovateľov.

Tí, ktorí sa rozhodnú pracovať ako opatrovatelia, by si rozhodne mali vyberať renomovaných poskytovateľov a vyhnúť sa práci na čierno. Veľmi dôležité sú jasné zmluvné podmienky a dostatočné poistenie. Renomované spoločnosti, ako napríklad Hausengel, ponúkajú transparentné informácie o svojich poistných výhodách a pracovné podmienky. V prípade záujmu nás kontaktujte na konzultáciu.

Novinky
Najnovšie správy z
oblasti domácej opatery
Všetky novinky

Ako sa chrániť pred jesenným prechladnutím: Účinné stratégie a tipy

Jeseň je síce krásna, ale zároveň je to obdobie, keď je naše telo náchylnejšie na prechladnutie a infekcie. Kolísanie teplôt, vlhkosť a zvýšená aktivita vírusov sú faktory, ktoré podporujú ochorenia.…

Svetový deň Alzheimerovej choroby: poďakovanie opatrovateľom

Pri príležitosti Svetového dňa Alzheimerovej choroby by sme sa chceli osobitne poďakovať Vám, opatrovateľom. Vaše každodenné odhodlanie poskytovať podporu ľuďom s demenciou si zaslúži najvyššie…

Výhercovia letnej súťaže sú známi

V lete mnohí naši franšízanti prijímajú zákazky ako aj hľadanie času pre dovolenku. Všetci, ktorí od 1. júna do 31. augusta pracovali v Nemecku aspoň 4 týždne, boli zaradení do letnej súťaže…

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 100,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!