<
Schliessen
Schliessen

Prečo je poistná ochrana taká dôležitá a práca na čierno sa neoplatí

Význam komplexného poistného krytia v oblasti domácej starostlivosti je nepopierateľný. Chráni nielen opatrovateľov, ale aj opatrované osoby v prípade nehôd alebo úrazov. Poistenie zodpovednosti za škodu kryje prípadné škody pri výkone činnosti a umožňuje tak opatrovateľskú prácu bez starostí, s dôrazom na seniorov.

V Hausengel dbáme na to, aby boli všetci naši pracovníci čo najlepšie poistení. Okrem komplexného nemeckého zdravotného poistenia a komerčného poistenia zodpovednosti za škodu na úrovni ambulantnej opatrovateľskej služby sú všetci Hausengel opatrovatelia členmi obchodného združenia pre zdravotnícke služby a sociálnu starostlivosť (BGW) a sú tak chránení úrazovým poistením. Vďaka tomu sa naši opatrovatelia môžu plne sústrediť na svoje úlohy bez toho, aby sa museli starať o byrokratické záležitosti alebo otázky poistenia.

Napriek tejto dôležitej záruke sa stále nájdu ľudia, ktorí vykonávajú nelegálnu prácu. Je však veľmi dôležité pochopiť, že práca načierno prináša opatrovateľom viac nevýhod ako výhod. Ako nedeklarovaný pracovník nie je vôbec poistený, čo môže v prípade úrazu viesť k značnej finančnej záťaži a v najhoršom prípade ohroziť existenciu opatrovateľa. Okrem toho neexistuje žiadne krytie v prípade choroby, čo prináša ďalší stres a neistotu.

Okrem toho je práca načierno spojená s vysokým právnym rizikom, keďže v prípade odhalenia hrozia vysoké pokuty a strata dobrej povesti. Psychickú záťaž ďalej zvyšuje riziko, že bude nahlásená polícii.

Neohlásená práca vedie aj k nejasným zmluvám a predpisom o pracovnom čase, čo uľahčuje zneužívanie opatrovateľov.

Tí, ktorí sa rozhodnú pracovať ako opatrovatelia, by si rozhodne mali vyberať renomovaných poskytovateľov a vyhnúť sa práci na čierno. Veľmi dôležité sú jasné zmluvné podmienky a dostatočné poistenie. Renomované spoločnosti, ako napríklad Hausengel, ponúkajú transparentné informácie o svojich poistných výhodách a pracovné podmienky. V prípade záujmu nás kontaktujte na konzultáciu.

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 200,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!