<
Schliessen
Schliessen

Hausengel rozšíril svoje portfólio o českú pobočku

Hausengel sa rozrastá a v súčasnosti pôsobí aj v Českej republike. Tento krok je nielen významným míľnikom pre našu spoločnosť, ale aj dôkazom našej inovačnej sily a neustáleho rastu. 

Hausengel teraz hľadá aj vhodných opatrovateľov z Prahy

Rozšírenie trhu vo východnej Európe o Českú republiku má rôzne dôvody. Po prvé, stále hľadáme viac kvalifikovaných opatrovateľov, pretože dopyt po starostlivosti o seniorov v Nemecku je veľmi vysoký a neustále rastie. Podľa Spolkového štatistického úradu sa očakáva, že do roku 2035 bude v Nemecku potrebovať starostlivosť približne 6,8 milióna ľudí, pričom o väčšinu z nich sa budú starať doma : https://www.destatis.de/DE/Themen/Gesellschaft-Umwelt/Gesundheit/Pflege/aktuell-vorausberechnung-pflegebeduerftige.html). 24-hodinová starostlivosť je už v Nemecku dôležitým pilierom, čo otvára mnohé možnosti a príležitosti pre opatrovateľov zo strednej a východnej Európy.

Na druhej strane je veľkou výhodou geografická blízkosť Českej republiky k Nemecku. Kultúrna podobnosť medzi Nemeckom a Českou republikou pomáha opatrovateľom rýchlo a ľahko sa zorientovať v nemeckom prostredí - napríklad preto, že už dobre hovoria po nemecky. Ďalším dôvodom, ktorý je nám mimoriadne blízky, je orientácia na rodinu a uznanie starších ľudí v Českej republike. Česká kultúra kladie veľký dôraz na rodinné hodnoty a starostlivosť o starších ľudí, čo dokonale zapadá do zásad spoločnosti Hausengel.

Simon Wenz, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Hausengel, zdôrazňuje: „Naša expanzia do Českej republiky je ďalším dôkazom nášho záväzku podporovať kvalitnú starostlivosť a rodinné hodnoty v celej Európe. Sme hrdí na rozšírenie našej siete a veľmi sa tešíme na spoluprácu s českými opatrovateľmi.“

V Hausengel sme presvedčení, že tento krok nielen podporuje náš rast, ale pomáha nám aj udržať a ďalej rozvíjať naše vysoké štandardy kvality.

Ak ste s nami spokojní, odporúčte nás ostatným a získajte bonus 200,- € za Vaše odporúčanie!

Zabezpečte si prémiu teraz!